Katrin Karu (1975) “Queen of the Vikings”, 2024


“Queen of the Vikings”.
2024. Õli lõuendil

Formaat: 180 x 150

Pakkumised saab teha eestikunstioksjonid.ee

Katrin Karu Queen of the Vikings on müstiline portree, mis kehastab naise vaikset jõudu ja arhetüüpset tarkust. Siniste ja türkiissiniste varjunditega maal loob tunde sügavusest ja mälukihistustest, justkui oleks tegu portreega, mis on esile tõusnud otse ookeanipõhjast või alateadvuse unustatud paikadest. Peategelane, suletud silmadega naine, ei vaata meid – ta viibib oma maailmas, omas ajas. Tema rahu on kuninglik, tema kohalolu ajatu.

Karu tekstuurne pind, milles leidub aimatavaid vetikate, fossiilide ja merekoorikute kujundeid, annab maalile arheoloogilise mõõtme – justkui oleks see maal ühtaegu reliikvia ja unenäoline tulevikunägemus. Suletud tiivad ja kiivrikujuline peakate viitab tugevusele, kaitsele, aga ka spirituaalsele tiivustumisele. Queen of the Vikings ei ole siiksi sõdalane, vaid vaimne juht – mererahva ema, kes teab elu ja surma saladusi.

Katrin Karu on Eesti maalikunstnik, kes alustas oma kunstniku karjääri 2012. aastal. Ta ise on öelnud: “Maalilaadilt võiks minu töid nimetada ekspressiivseteks, mängin abstraktsuse, reaalsuse tajutaval piiril ning sügavuse ja õrnuse koosmõju on mulle alati tähtis tabada. Haaran oma maalidesse kaasa tunded ja meeleolud, mis puudutavad minu tajusid iga päev, seetõttu on värvigamma ka vahel kirkam, vahel süngem, lasen sel tundel enda sees põleda kuni küpsemiseni, et siis see lõuendile kanda. Kui maal on ehe mu enda jaoks ja peegeldab tunnet, siis arvan, et on ehe ka teiste jaoks. Pean oluliseks, et minu maalid hakkaksid vaatajas jutustama nende oma lugu.”
Katrin Karu strukturaalsed ja suuremõõtmelised maalid on juba jõudnud Saksamaa, Prantsusmaa, Hispaania, Leedu, Jaapani, Araabia Emiraatide, Kuveidi ja Eesti erakogudesse, samuti saab Katrini maale näha Hilton Tallinn Park hotellis. Ta on lõpetanud Viimsi Lastekunstikooli ja Tallinna Ülikooli, õppides kunsti ja reklaami.